تاریخ انتشار:1399/12/23 17:13 تعداد بازدید:297

خرید ریل و واگن یا لینیر گاید

خرید ریل و واگن یا لینیر گاید

شما خودتان میدانید دنبال چه نوع ریل و واگن هستید، ما بهترین برند را به شما پیشنهاد می دهیم، برای شما تهیه می کنیم، کالای خوب خودمان را ضمانت می کنیم.
ریل و واگن کاربردهای گسترده ای دارد بهتر است در ابتدا با تعدادی از کاربردهای ریل و واگن آشنا شویم:
 • ریل و واگن ماشین های فرز و تراش سبک با دقت های حدود 0.05 میلیمتر
 • ریل و واگن تجهیزاتی که حرکت های خطی سریع و دقیق نیاز دارند
 • ریل و واگن رباتهای جابه جا کننده یا pick & place خطی و دروازه ای دقیق
 • ریل و واگن ماشین های CNC
 • ریل و واگن ماشین های برش لیزری
 • ریل و واگن ماشین های CNC حکاکی یا برش روی چوب و سنگ
 • ریل و واگن انواع دستگاه های CNC برش هوا گاز یا پلاسما
 • ریل و واگن دستگاه های برش لوله حین حرکت یا Shear cutting
 • ریل و واگن انواع ماشین آلات بسته بندی با حرکت های خطی
 • ریل و واگن ماشین های پر کن بطری با جک سروو
 • ریل و واگن انواع دستگاه های تراورس برای باز کردن با جمع کردن کابل با مفتول فازی


لینیر بیرینگ

ریل و واگن برای تسهیل حرکت خطی کارایی دارد، ریل و واگن دو قطعه اصلی دارد واگن که همان بلبرینگ است و روی ریل حرکت می کند، ضریب اصطکاک بسیار کم است و در مقایسه با نمونه های قدیمی 1 به 50 است. ریل و واگن قادر است بارها را به همه جهات ببرد، اما این حرکات چطور امکان پذیر است؟ در اینجا با اجزاء مختلف ریل و واگن یا لاینر گاید بیشتر آشنا می شویم:
مرکز فروش بلبرینگ چند سری ریل و واگن ارائه می دهد که هر یک کارایی خاص خود را دارد و بر اساس اندازه، قابلیت بارگیری، دقت و موارد دیگر متفاوت هستند.

کاتالوگ ریل و واگن

در هر کاتالوگی در ابتدا باید مزیت های هر نوع لینیر گاید را در نظر گرفت که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دقت بالا ریل و واگن

از آنجا که ریل و واگن ها اصطکاک کمی دارند ، برای حرکت دادن بار فقط یک نیروی محرکه کوچک لازم است. اصطکاک کم باعث جلوگیری از افزایش دما می شود،در نتیجه مقاومت اصطکاکی کم به کم شدن اثر افزایش دما کمک می کند. بنابراین ، مقاومت اصطکاکی کاهش یافته و می توان دقت آن را برای مدت طولانی نسبت به سیستم سنتی حفظ کرد.

استحکام بالای ریل و واگن

طراحی ریل و بلوک Linear Guide دارای درجه سرب مساوی در هر چهار جهت است که استحکام کافی را در همه جهات درخواست می کند، و قابلیت خود تنظیم را برای جذب خطای نصب دارد. علاوه بر این ، می توان پیش بار کافی برای افزایش سختی را به دست آورد و آن را برای هر نوع نصب مناسب می کند.

آسان برای نگهداری

در مقایسه با فرآیند اسقاط مورد نیاز مهارت بالا در سیستم اسلاید سنتی ، راهنمای Linear می تواند دقت بالایی ارائه دهد حتی اگر سطح نصب شده توسط فرز یا تراش تراشیده شود. علاوه بر این ، قابلیت تعویض Linear Guide به راحتی امکان نصب و نگهداری در آینده را فراهم می کند.

سرعت بالا ریل و واگن

به دلیل مشخص مقاومت اصطکاکی کم ، نیروی محرکه مورد نیاز بسیار کمتر از سایر سیستم ها است ، بنابراین مصرف برق کم است. علاوه بر این ، اثر افزایش دما حتی در زیر سرعت بالا نیز ناچیز است.

عملکرد بالای ریل و واگن

همانطور که نشان داده شده است ، ساچمه و رینگ حتی در حالت بارگیری یا بارگیری منظم ، در دو نقطه در جهت بارگیری با یکدیگر تماس می گیرند. این طرح باعث ایجاد یک حرکت غلتکی هموار می شود.

ریل و واگن hiwin


یکی از مهم ترین و مطرح ترین برندها در تولید ریل و واگن، هایوین HIWIN است که در سری های مختلف با ویژگی های متفاوتی تولید شده اند برای مشاهده موارد زیر این بخش از مقاله را مطالعه کنید:

قیمت ریل و واگن هایوین

فروشگاه اینترنتی بلبرینگ مرکز شرایطی را برای خریداران فراهم کرده که تنها با یک تماس یا ثبت سفارش در سایت می توانند از لیست قیمت ریل و واگن مطلع شوند.

ریل و واگن های سری HG

 با ظرفیت بار و صلبیت بالاتر از سایر محصولات مشابه با شیار قوس دایره ای و بهینه سازی ساختار، طراحی شده اند. این ویژگی دارای بارگیری برابر در جهت شعاعی ، شعاعی معکوس و جهت جانبی ، و خود تراز برای رفع خطای نصب است. بنابراین ، لینیر گاید های سری HG می توانند با سرعت بالا ، دقت بالا و حرکت خطی روان به کارکرد طولانی مدت برسند.

ریل و واگن سری EG

دارای پروفیل سبکی ست ، ظرفیت بار بالا و ریل و واگنی با استحکام بالاست. همچنین از یک بار بارگیری برابر در چهار جهت برخوردار است و قابلیت خود تراز سازی برای جذب خطای نصب را دارد که امکان دقت بالاتر را فراهم می کند. علاوه بر این ، ارتفاع مونتاژ پایین تر و طول کوتاه تر ، سری EG را برای ماشین های با سرعت بالا ، اتوماسیون و برنامه هایی که فضا محدود است مناسب تر می کند.

ریل و واگن سری CG 

ظرفیت های ریل و واگن سری CG دارای ظرفیت بار لحظه ای تا 50٪ بیشتر از ریل و واگن استاندارد HG هستند. پیکربندی بلبرینگ O-Type (پشت به پشت) و یک واحد چرخش یکپارچه گردش بلبرینگ را بهینه می کند و ظرفیت بار لحظه ای را بسیار بهبود می بخشد و حرکت روان را تقویت می کند. یک روکش نواری فولادی ضد زنگ اختیاری باعث افزایش محافظت از گرد و غبار و انتقال نرم واگن می شود.

ریل و واگن سری RG 

به جای ساچمه های فولادی از غلتک به عنوان عنصر غلتکی بهره می برد. سری RG با زاویه تماس 45 درجه طراحی شده است. تغییر شکل الاستیک سطح تماس خطی ، هنگام بارگیری ، تا حد زیادی کاهش می یابد در نتیجه استحکام بیشتر و ظرفیت بار بالاتر در هر 4 جهت بار را باعث می شود. ریل و واگن سری RG عملکرد بالایی را برای تولید با دقت بالا ارائه می دهد و می تواند عمر طولانی تری نسبت به ریل و واگن های سنتی داشته باشد.

ریل و واگن سری WE 

دارای بارگیری برابر در جهت شعاعی ، شعاعی معکوس و جهت جانبی با نقاط تماس 45 درجه است. این سری همراه با ریل عریض اجازه می دهد تا مسیر راهنما برای بارهای زیاد ، بارهای لحظه ای و استحکام درجه بندی شود. با طراحی ، از قابلیت تنظیم خودکار برخوردار است که می تواند اکثر خطاهای نصب را جذب کند و می تواند استانداردهای دقت بالایی را داشته باشد. توانایی استفاده از یک ریل منفرد و داشتن پروفیل سبک با مرکز ثقل کم در مواردی که فضا محدود است و یا به زمان زیادی نیاز است ایده آل است.

ریل و واگن سری MG 

یک لینیر گاید مینیاتوری است که در اندازه جمع و جور با طراحی تماس قوس گوتیک ارائه می شود که سختی بالا و استحکام بالا در برابر بارهای لحظه ای را در همه جهات ارائه می دهد. سری MG همچنین ضد خوردگی است که کلیه مواد در درجه خاصی از فولاد ضد زنگ برای سازگاری در محیط های مختلف کاری قرار دارند. سری MG در نوع واگن باریک (MGN) و همچنین با عرض بزرگ (MGW) موجود است.

ریل و واگن سری QH

توسعه راهنمای خطی Hiwins QH براساس یک تماس قوس دایره ای چهار ردیفی است. مسیر ریل و واگن سری QH با فناوری SynchMotion movement حرکتی روان ، روغنکاری راحت ، عملکرد بی صدا و ماندگاری بیشتر را ارائه می دهد. بنابراین راهنمای خطی QH دارای کاربرد صنعتی گسترده ای در صنعت با تکنولوژی بالا است که در آن سرعت بالا ، سر و صدای کم و تولید گرد و غبار کاهش می یابد. سری QH با سری HG قابل تعویض است.

ریل و واگن سری QW 

سری QW با فناوری SynchMotion possess دارای تمام مزایای سری WE است که از استحکام لحظه بالایی برخوردار است و برای کاربردهای تک ریل یا صرفه جویی در فضا مناسب است.  با فناوری SynchMotion movement همچنین حرکت آرام و روان ، روانکاری برتر و عمر مفید بیشتری را فراهم می کند. سری QW با سری WE قابل تعویض است.

ریل و واگن سری QR HIWIN 

استحکام فوق العاده بالا و ظرفیت بار بسیار بالا را ارائه می دهد. سری QR با فناوری SynchMotion fr اصطکاک کم ، حرکت روان ، عملکرد بی سر و صدا و دوام طولانی تر را ارائه می دهد. در صنایعی که به دقت زیاد ، سر و صدای کم و استحکام زیاد نیاز است ، سری QR گزینه ایده آل است. سری QR با سری RG قابل تعویض است.

تجهیزات جانبی ریل و واگن

ریل و واگن خود روانکار E2 دارای روانکاری است که بین درپوش انتهایی و مهر و موم انتهایی نصب شده است. این بلوک همچنین به یک کارتریج روغنی قابل تعویض با یک درپوش قابل جابجایی مجهز شده است تا آسان تر روغن پر شود. روانکاری از کارتریج روغن به روان کننده جریان می یابد و از طریق عمل مویرگی شیارهای ریل و راه را پوشش می دهد. کیت E2 HIWIN چرخه های زمانی تعمیر و نگهداری را افزایش می دهد و عمر طولانی را تضمین می کند.
برای آشنایی با انواع روان کارها این مقاله را مطلعه کنید.
SE یک گزینه کلاهک فلزی برای ریل و واگن است که مقاومت در  برابر دما را افزایش می دهد. این گزینه دمای سرویس تا 150 درجه سانتیگراد و دمای نمونه تا 200 درجه سانتیگراد را فعال می کند. برای شرایطی که یک بلوک استاندارد به دلیل دمای بالای کار قادر به کار نیست ، گزینه SE برای استفاده در دسترس است.
 • اتصالات ضد گرد و غبار از ورود بقایای مواد و ذرات گرد و غبار به بلوک و آسیب رساندن به سطوح شیاردار جلوگیری می کند. گزینه های ضد گرد و غبار در هنگام قرار گرفتن در معرض محیطی با گرد و غبار زیاد برای اطمینان از ماندگاری بیشتر کاربرد دارند.
 • کلاه تقویت شده RC از یک رزین مصنوعی مقاوم در برابر روغن و سایش و حلقه لاستیکی الاستیک ساخته شده است. این درپوش محافظت از گرد و غبار با عملکرد بالا را فراهم می کند و در برابر اثر لرزش یا ضربه مقاوم است.

انتخاب بهترین ریل و واگن

تشخیص شرایط:
 • نوع تجهیزات 
 • اندازه و جهت بارها 
 • محدودیت های فضا 
 • سرعت حرکت
 • شتاب
 • دقت
 • چرخه کار
 • سختی
 • عمر مفید
 • طول سفر
 • محیط 

انتخاب سری ریل و واگن

سری HG / CG - دستگاه تیز کن ، خرد کن و آسیاب کن و حفاری ،  دستگاه تراش ، مرکز دستگاه
سری EG - تجهیزات اتوماتیک ، دستگاه انتقال سرعت بالا ، تجهیزات نیمه هادی، دستگاه برش چوب ، تجهیزات اندازه گیری دقیق
سری QE / QH - تجهیزات اندازه گیری دقیق ، تجهیزات نیمه هادی ، تجهیزات اتوماتیک ، دستگاه لیزر ، می تواند به طور گسترده ای در فن آوری پیشرفته استفاده شود. صنعت نیاز به سرعت بالا ، سر و صدای کم ، تولید گرد و غبار کم دارد.
سری WE / QW - دستگاه خودکار ، وسیله حمل و نقل ، اندازه گیری دقیق تجهیزات ، تجهیزات نیمه هادی ، ماشین قالب گیری بادی ، ربات تک محور-رباتیک
سری MG - دستگاه مینیاتور ، تجهیزات نیمه هادی ، تجهیزات پزشکی
سری RG / QR - دستگاه CNC ، دستگاه های برش سنگین ، CNC سنگ ماشین آلات ، دستگاه های قالب گیری ، دستگاه تخلیه الکتریکی ، ماشین آلات برش سیم، آسیاب های پلانو

انتخاب ریل و واگن بر اساس دقت

کلاس ها: C ، H ، P ، SP ، UP به دقت تجهیزات بستگی دارد.

مشخص کردن سایز و تعداد واگن ها:

وضعیت بار پویا
 • اگر با بال اسکرو یا پیچ ساچمه ای همراه باشد ، اندازه باید مشابه قطر بال اسکرو باشد
 • به عنوان مثال ، اگر قطر پیچ ساچمه ای 35 میلی متر باشد ، اندازه راهنمای خطی باید HG35 باشد
 • حداکثر بار بلوک را محاسبه کنید
 • به جداول محاسبه بار مراجعه کرده و حداکثر بار را محاسبه کنید.
 • مطمئن شوید که ضریب ایمنی استاتیک ریل و واگن انتخاب شده بیشتر از حد مجاز ضریب ایمنی استاتیک است.
 • انتخاب پیش بارگیری
 • به سختی و نیاز سطح نصب بستگی دارد
تشخیص سفتی
اندازه گیری کنید تغییر شکل (δ) را با استفاده از جدول مقادیر سختی ، پیش بارهای سنگین تر و اندازه های بزرگتر ریل واگن را انتخاب کنید برای افزایش سختی
محاسبه طول عمر
محاسبه کنید طول عمر مورد نیاز ریل و واگن را با استفاده از سرعت و فرکانس.

انتخاب گریس برای ریل و واگن

 • گریس از طریق گریس خور به ریل و واگن رسانده میشود
 • گریس از طریق لوله های اتصالی به ریل و واگن تزریق می شود

معصومه خاکزاد

امتیاز شما به این مطلب
امتیاز 5 از 2 رای
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما