تاریخ انتشار:1399/11/24 14:26 تعداد بازدید:506

خرید اینترنتی گریس

خرید اینترنتی گریس

گریس کاری بلبرینگ


روغن کاری برای عملکرد صحیح بلبرینگ ها و رولبرینگ ها کاملاً ضروری است. یک روان کننده مناسب باعث کاهش اصطکاک بین سطوح کشویی داخلی اجزای بلبرینگ ها می شود و از تماس فلز با فلز عناصر نورد با مسیرهای عبور آنها جلوگیری می کند. روغن کاری مناسب باعث کاهش سایش و جلوگیری از خوردگی می شود و از این رو عمر طولانی بلبرینگ ها را تضمین می کند.
برای اینکه سیستم ها، دستگاه ها و ابزارها بدون دردسر کار کنند، لازم است گریس ، روان کننده و یا روغن را در اختیار آنها قرار دهید . این کار باعث جلوگیری از خرابی یا لرزش قسمت های چرخشی می شود . انواع مختلفی از گریس وجود دارد که هر یک برای کاربردهای مختلف مناسب است، اینکه از گریس برای چه هدفی استفاده می کنید مهم است در این مقاله همراه ما باشید.
قیمت انواع گریس ، قیمت گریس معمولی ، قیمت گریس نسوز skf ، لیست قیمت گریس نسوز ، قیمت گریس در بازار ، گریس لیتیومی ، فروش انواع گریس در مرکز فروش بلبرینگ ، تماس با شماره های 09122136592 و 02133957738

کاربرد گریس

گریس کاری ، به ویژه روغن در گردش گرمای بلبرینگ را از بین می برد. دو نوع اساسی روان کننده های بلبرینگ وجود دارد: روغن و گریس. درک اولی کاملاً ساده است ، زیرا مایعی با جریان آزاد است ، در حالی که دومی کمی پیچیده تر است. تمام گریسها برای اینکه بتوانند روان کننده باشند، دارای روغنی هستند که در پایه ای غلیظ تزریق می شوند. این پایه است که باعث می شود گریس روغن چسبناک تری باشد. با این حال ، روغن موجود در گریس است که روغن کاری واقعی را انجام می دهد. روان کننده، درست مانند گریس، برای روغن کاری سیستم ها یا ابزارها استفاده می شود. با این حال ، تفاوت در این است که گریس ماده ای نیمه جامد است که با شروع "حرکت" مایع می شود در حالی که روان کننده از ابتدا مایع است.
هر نوع روان کننده مزایا و معایب خاص خود را دارد و با توجه به نوع کاربرد انتخاب می شود:

فروش انواع گریس

 • خرید گریس نفوذپذیر : از گریس نفوذپذیر برای آزاد کردن قسمت های گیر کرده استفاده می کنید. گریس نفوذ پذیر می تواند به اعماق فضاهای کوچک بین دو قسمت نفوذ کند، و این باعث می شود پیچ و مهره های زنگ زده یا روغن زنگ زده یا قطعات قفل شده شروع به حرکت نرم تری کنند. شما می توانید با نصب پیچ و مهره، روغن نافذ را هم همان موقع به آن بمالید تا به مرور زمان زنگ نزنند. بهترین محصولات WD-40 و IMAL هستند.
 • خرید گریس سیلیکونی : اسپری سیلیکون را می توان برای انواع کاربردها استفاده کرد: به عنوان روان کننده ، حلال ، عایق یا محصول مراقبتی. آب را دفع می کند ، اصطکاک را کاهش می دهد و خاصیت ضد زنگ دارد. 
 • خرید گریس تفلون : گریس تفلون اساساً همان تأثیر گریس سیلیکون را دارد. تفاوت اصلی با اسپری سیلیکون در این است که اسپری تفلون از روغن یا سیلیکون ساخته نمی شود بلکه از PTFE است. این ماده بسیار بهداشتی تر است و دارای گواهینامه HACCP است. به همین دلیل است که گریس تفلون عمدتا در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد ، برای مثال گریس کاری بلبرینگ ماشین های برداشت در کشت گیاهان.

استاندارد گریس

نمودار انتخاب انواع گریس (PDF) یک نمای کلی از گریس های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد. نمودار شامل پارامترهای اصلی انتخاب ، مانند دما ، سرعت و بار و همچنین اطلاعات عملکرد هر یک از انواع گریس است. نمودار را از اینجا جستجو کنید.

گریس مناسب بلبرینگ

LubeSelect برای گریس SKF
یک ابزار آنلاین کاربر پسند برای انتخاب گریس مناسب بلبرینگ است و در حالی که شرایط خاص بلبرینگ و سایر قطعات شما را در نظر می گیرد پیشنهاد بهترین شرایط فرکانس و مقدار گریس کاری را فراهم می کند. انتخاب یک گریس می تواند یک فرایند ظریف باشد.
چندین روش به منظور تسهیل در انتخاب مناسب ترین روان کننده وجود دارد به عنوان مثال استفاده از سایت مرکز فروش بلبرینگ و گرفتن مشاوره آنلاین و تلفنی با شماره های 09122136592 و 02133957738 برای انتخاب بهترین و مناسب ترین گریس.
در کنار آن می توانید از جداول موجود یا نرم افزارهای موجود که یکی از آنها را همینجا به شما معرفی کردیم استفاده کنید، اما همه این روش ها معایب خود را دارند چون بسیاری از جداول و سایت ها مربوط به برند خاصی است که طبیعتا اندازه و نوع گریسی که معرفی می شود فقط مربوط به همان شرکت است. و اینکه هر بلبرینگ نیاز به گریس مخصوص به خود دارد به عنوان مثال گریسی که برای یک توربین استفاده می شود و مرغوب نیز هست برای موتور کاربردی ندارد. به عنوان مثال گریس مناسب بلبرینگ آسانسور برای بلبرینگ دستگاه یا تجهیزات دیگری مناسب نیست.
اما راهکار چیست؟ استفاده از مشاورین مجرب که بهترین گریس و حتی بلبرینگ را از بین همه به شما معرفی کنند نه تنها از بین یک برند.
مرکز فروش بلبرینگ امکان واردات بلبرینگ و گریس مورد نظر شما را از هرکجا که بخواهید همراه با ضمانت فروش دارد.
بهترین گریس
انتخاب سیستماتیک بهترین گریس برای قابلیت اطمینان از کارکرد خوب آن برای قطعات و تجهیزات:
گریس یا روان کننده برای میلیون ها بلبرینگ و قطعات دستگاه ها استفاده می شود، مانند:
اما، انتخاب و مشخصات ترکیبات و خصوصیات گریس نیاز به در نظر گرفتن دستورالعمل های خاص برای عملکرد بهینه و ماندگاری طولانی آن برای بلبرینگ ها و سایر اجزا دارد.
ضمن تمرکز روی گریس برای انواع بلبرینگ ، دستورالعمل های ارائه شده در اینجا باید برای سایر عناصر دستگاه نیز مفید باشد. علاوه بر روغنکاری ، نیاز به گریس کمکی ممکن است برای محافظت در برابر زنگ زدگی، آب بندی و ... باشد. هر دو روغن پایه و ماده ضخیم کننده می توانند در محدوده وسیعی انتخاب شوند تا نیازهای یاتاقانها در دنده ها ، محوری ها ، کوپلینگ ها ، راهنماها و سایر عناصر دستگاه را برآورده سازد.

گریس مخصوص بلبرینگ دور بالا

در بلبرینگ ها و رولبرینگ ها برای سادگی در طراحی ، کاهش نیاز به آب بندی و نگهداری کم ، گریس به طور معمول اولین انتخاب برای روانکاری بلبرینگ کوچک و متوسط است. این موارد شامل انواع بلبرینگ ها در موتورهای برقی، لوازم خانگی، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی و ساختمانی و صنعتی و همچنین لوازم جانبی خودرو و هواپیما، بلبرینگ های دور بالا و بسیاری موارد دیگر می باشد.
اینکه بلبرینگ در کدام قطعه و کدام بخش از یک دستگاه در چه سرعتی درحال کار است بسیار مهم است.
در ماشین های خاکی ، مانند بیل ها و بولدوزرها ، گریس ها به پیشبرد بلبرینگ در این ماشین های بسیار سنگین کمک می کند.
از آنجا که بسیاری از بلبرینگ ها نیاز به روانکاری بیشتری دارند، گریس ها همیشه نمی توانند نیازهای روغن کاری آنها را برآورده کنند. گریس گزینه ای برای یاتاقانهای توربین بخار بزرگ در یک نیروگاه نیست که برای خنک سازی و روانکاری به بیش از 1000 گالن در دقیقه روغن نیاز دارد. در مقیاس کمتری ، گریس نیز قادر به تأمین نیاز بلبرینگ در موتورهای اتومبیل یا موتورهای برقی صنعتی و تجهیزات مرتبط با آنها نیز نیست.

فرمول گریس

گریس یک روان کننده دو فاز است که از غلیظ کننده ای که به صورت فیزیکی در روغن پایه پراکنده شده تشکیل شده است. این ماده معمولاً از 85٪ روغن پایه ، 10٪ ماده غلیظ ، بعلاوه مواد افزودنی (~ 5٪) ساخته می شود.
گریس باید حاوی همان ویژگی و ویسکوزیته روغن باشد که به طور معمول در آن استفاده می شود و ماده ژل کننده به دلیل سهولت در ترکیب گریس، برای پایداری در طیف وسیعی از دما، مقاومت در برابر آب و پایداری مکانیکی انتخاب می شود.
در گریس انواعی از روغن استفاده می شود:
 • روغن های نفتی 
 • روغن های ویسکوزیته بالا
 • روغن های چسبناک
 • روغن های مصنوعی: روغن های مصنوعی یک تا دو درصد در تولید گریس استفاده می شوند که هزینه بالاتر آنها با تحمل دماهای غیرمعمول کمتر از -18 تا -29 درجه سانتیگراد (0 تا -20 درجه فارنهایت) یا بالاتر از حدود 116 تا 127 درجه سانتیگراد  توجیه می شود. یا سایر خواسته هایی که به راحتی با روغنهای معدنی معمولی برآورده نمی شوند.

گریس نسوز


از ویژگی های گریس که دما بر آن تاثر می گذارد یا برعکس

ثبات گریس

از ویژگی های گریس است در واقع سفتی گریس باید در حدی باشد که همراه با داشتن دوام بر روی بلبرینگ یعنی سفتی بیشتر باعث ایجاد اصطکاک و به دنبال آن بالا رفتن حرارت نیز نشود.

انواع گریس pdf

مواد معمول استفاده شده برای ژل کردن روغن روان کننده، صابونهای اسید چرب لیتیوم ، کلسیم ، سدیم و آلومینیوم در غلظت های 6 تا 20 درصد وزن هستند. صابون های لیتیوم مقاوم در برابر آب هستند و محدوده دمای اصلی کارکرد آنها از 110 تا 125 درجه سانتیگراد (230 تا 257 درجه فارنهایت) و حتی تا 150 تا 175 درجه سانتیگراد (302 تا 347 درجه فارنهایت) افزایش یافته است. اسیدهای آلی با وزن مولکولی به عنوان یک عامل پیچیده در ایجاد صابون هستند از زمان معرفی آنها در سال 1942 ، طیف وسیعی از صابون های لیتیوم گسترش یافته است که 72 درصد از کل بازار امروز را تشکیل می دهد.

پودرهای بدون ذوب به طور فزاینده ای برای استفاده با درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرند. پودرهای پلی اوریا با خاصیت سر و صدای کم به یک انتخاب رایج برای گریس های موتور الکتریکی تبدیل شده اند. پایداری مکانیکی آنها ، همراه با ویژگی غیرمسلح آنها ، باعث می شود آنها برای استفاده در بلبرینگ ها برای موتورهای برقی کوچک تا متوسط که اغلب انتظار می رود بیش از یک محدوده دمایی گسترده کار کنند، مناسب باشد.
گریس پلی اوریا همچنین می تواند نیازهای درجه حرارت بالا در کوره ها و نقاله ها در کارخانه های فلزی و راه آهن و همچنین کاربردهای دریایی تا حدود 175 درجه سانتیگراد (347 درجه فارنهایت) را برآورده کند. ذرات ریز بنتونیت ریز همچنین در گریسهای روغن معدنی و گریسهای هیدروکربن مصنوعی استفاده می شوند که در نیروی دریایی ایالات متحده و نیروگاههای هسته ای بکار می روند.

ضرر تبخیر 

ریزش روغن از گریس در دماهای بالا می تواند منجر به سخت شدن زودرس و از بین رفتن خاصیت روغن کاری شود زیرا نوسانات بالاتر (ویسکوزیته پایین) بخشی از روغن معدنی موجود در گریس را تبخیر می کند. این تبخیر با دمای بالا در اجزای روغن معدنی به تدریج افزایش می یابد زیرا ویسکوزیته آنها به زیر ویسکوزیته تقریباً 75 سی سی در 40 درجه سانتیگراد می رسد. بنابراین به روش های مختلفی گریس ها را تست می کنند.
قبل از استفاده از گریس برای مصارف عمومی، آزمایشات متعددی باید در دستگاه ها و تجهیزات واقعی انجام شود. این آزمایشات باید در شرایط سخت از جمله درجه حرارت بالا ، اسپری آب در بلبرینگ یا مخلوط شدن با گریس موجود انجام شود. در زیر در رابطه با انواع آزمایشاتی که بر روی گریس انجام می شود توضیح داده شده:

روش تست فدرال

درصد جدا شدن روغن از نمونه گریس معمولاً پس از 30 ساعت در 100 درجه سانتیگراد اندازه گیری می شود. دامنه 2 تا 5 درصد اغلب مطلوب است. پس از این تست مشخص می شود که گریس قادر به روانکاری کافی برای سطوح مختلف هست یا نیست.

 • تست سایش ASTM D2266 : قطر خراشها را در ساچمه ثابت بعد از دو ساعت حرکت با وزن 40 کیلوگرم اندازه گیری می کند. جای خراش از 0.4 تا 0.6 میلی متر در 1.200 دور در دقیقه در 75 درجه سانتی گراد (167 درجه فارنهایت) متغیر است.
 •  تست ASTM D2596 : با افزودن بار برای لرزش در نقطه جوش ، که تا 400 تا 500 کیلوگرم وزن دارد، کیفیت را در فشار شدید ارزیابی می کند.
 • تستر اصطکاک نوسان خطی (SRV) : یک ساچمه فولادی را روی دیسک نوسان می دهد و ضریب اصطکاک را به طور مداوم ضبط می کند. آزمایش فرکانس، دما و شکل ممکن است برای شبیه سازی شرایطی متفاوت باشد. 

آزمایش های طول عمر گریس برای بلبرینگ (ASTM D336 و D1741)

آزمایش های مختلف تحمل ساچمه های سفارشی در دماهای بالا برای شبیه سازی بلبرینگ های چرخ خودرو ، بلبرینگ موتور برقی ، واحدهای نظامی و سایر تجهیزات توسعه یافته اند.
 • ASTM D3336:  بلبرینگ های روغنی 204 (20 میلی متر) را با سرعت 10،000 دور در دقیقه در دمای بالا یا به صورت خرابی یا زمان مشخص شده اجرا می کند. نتایج در این سرعت ها و درجه حرارت های بالا می تواند گمراه کننده باشد: ریزش روغن باعث نارسایی زودرس یک گریس NLGI درجه 3 می شود که در غیر اینصورت برای آب بندی و برای بلبرینگ های کم سرعت ایده آل است.
 • ASTM D1741: از یک بلبرینگ 306 (30 میلی متر) در 3600 دور در دقیقه برای ارزیابی عمر گریس در 125 درجه سانتیگراد (257 درجه فارنهایت) برای بلبرینگ های موتور الکتریکی و موارد مشابه صنعتی استفاده می کند. طول عمر 10،000 ساعت را می توان با گریس های پریمیوم درجه 2 لیتیوم پیش بینی کرد.
 • آزمای ویژگی های پوشش و فشار شدید: (ASTM D2509 ، D2266 و D2596) می باشد.

ترکیبات گریس


در طی یک دوره طولانی کار ، محتوای روغن گریس به آرامی در خزش ، تبخیر و اکسیداسیون از بین می رود،  با خشک شدن گریس و با از بین رفتن توانایی روغن کاری ، گریس سفت و تیره می شود.
برای به دست آوردن دوره های زمانی طولانی کارکرد ، یک مهارکننده اکسیداسیون در گریس های پریمیوم و چند منظوره، همراه با مهار کننده معمول زنگ زدگی آنها ضروری است. مواد ضد عفونی کننده متداول و فشارهای شدید در این گریس ها عمر اکسیداسیون را تا حد زیادی کاهش می دهد .

دستورالعمل گریس کاری

با وجود انواع گریس های مخصوص انواع بلبرینگ ، طول عمر گریس با شرایط کار با دمای حداکثر 70 درجه سانتیگراد ، معمولاً در حدود 40،000 تا 45،000 ساعت با 10٪ شکست انجام می شود. در طی این مدت ، تقریبا نیمی از روغن اولیه گریس از بین می رود و در نتیجه نیاز به تعویض گریس است، تا از خرابی و ایجاد صدا و لرزش در بلبرینگ جلوگیری شود. که البته تنها با سپری شدن نیمی از این زمان نیاز به تجدید گریس کاری می باشد.
برخی از مهندسان روانکارها را به عنوان یک عنصر مستقیم آلوده کننده عصر صنعتی می دانند. با این حال ، تقریباً مانند خود بلبرینگهای عناصر نورد ، روغن کاری یک فناوری باستانی است که به اشکال مدرن مهندسی شده است. در حقیقت ، مهندسان از مایعات برای کاهش اصطکاک هزاران سال استفاده کرده اند ، اما ظهور صنعت نفت در اواخر قرن نوزدهم باعث روغن کاری مدرن شد. امروزه روان کننده های بلبرینگ چندین کارکرد دارند:
 • ایجاد مانع بین سطوح تماس 
 • ایجاد مانع بین سطوح تماس کشویی
 • محافظت از سطوح در برابر خوردگی
 • آب بندی در برابر آلاینده ها
 • انتقال حرارت (در مورد روانکار روغن)

ویسکوزیته گریس


یا گرانروی که دما مستقیما بر روی آن اثر می گذارد ، اندازه گیری مقاومت سیال در برابر جریان اهمیت دارد زیرا گریس باید طوری باشد که فاصله ی بین اجزاء را پر کرده علاوه بر اینکه اصطکاک را کاهش دهد. برای همین گریس را در دمای بین 40 درجه سانتی گراد و 100 درجه سانتی گراد امتحان می کنند.
هر بلبرینگ متناسب با نوع فعالیتش و اینکه در کجا در حال استفاده است ، آیا حرکت تند یا آهسته دارد و چه میزان باری را تحمل می کند نیاز به گریس با ویژگی های خاص خود دارد تا گریس به جای بهبود کار بلبرینگ باعث ایجاد اصطکاک یا کندی حرکت و از همه مهم تر بالا رفتن دما و سوختن خود گریس و از کار افتادن بلبرینگ صنعتی و خرابی نشود.
مهمترین ویژگی هنگام مشخص کردن بهترین گریس روغن برای بلبرینگ، ویسکوزیته است. ویسکوزیته اندازه گیری اصطکاک داخلی یا مقاومت در برابر جریان است. مایعات با گرانروی بالا مانند عسل ضخیم تر هستند. مایعات کم ویسکوزیته مانند آب نازک تر هستند. مهندسان مقاومت سیال را در برابر جریان را با Saybolt یا ویسکومتر اندازه می گیرند و بر اساس (mm2 / sec) بیان می کنند. تفاوت ویسکوزیته در دماهای مختلف ، شاخص ویسکوزیته (VI) است. در بلبرینگ ها در بعضی از کاربردها از روغن استفاده می شود ، اما گریس برای 80 تا 90٪ بلبرینگ ها روان کننده است.
گریس از حدود 85٪ روغن معدنی یا مصنوعی تشکیل شده است که ضخیم کننده ها بقیه حجم گریس را تشکیل می دهند.
ضخیم کننده ها معمولاً لیتیوم ، کلسیم یا صابون های فلزی مبتنی بر سدیم هستند. ویسکوزیته بالاتر گریس به مهار آن در بلبرینگ کمک می کند. مهمترین ملاحظات هنگام انتخاب گریس ، ویسکوزیته روغن پایه، قابلیت جلوگیری از زنگ زدگی، محدوده دمای کارکرد و قابلیت حمل بار است.
هنگام انتخاب گریس برای یک برنامه کاربردی ، بسیاری از خصوصیات آن باید برای شرایط عملیاتی مورد انتظار در نظر گرفته شود. اولویت این خواص:
 • گرانروی روغن مورد نیاز در دمای کار بلبرینگ.
 • درجه حرارت 
 • پایه صابون گریس
 • در دسترس بودن مواد افزودنی EP (فشار شدید).
سطح "Grade" گریس شاخص سفت بودن گریس است. درجه های "0" و "1" نسبتاً نرم هستند و معمولاً در دماهای پایین استفاده می شوند. از درجه های "2" ، "3" و "4" در دمای بالاتر استفاده می شود. درجه "3" نیز معمولاً در کاربردهای عمودی استفاده می شود تا از حرکت همه گریس ها به پایین بلبرینگ جلوگیری کند.
پایه های مختلف ضخیم کننده مزایای خاصی دارند بنابراین ممکن است برای کاربردهای مختلف انتخاب شوند. برخی از مزایای اصلی آنها عبارتند از:

آموزش گریس کاری بلبرینگ

(بلبرینگ های کوچک)

در ابتدا بهتر است جایی برای انجام این کار داشته باشیم و مناسب تر است یک سینک مخصوص داشته باشیم چون قرار است از حلال های مختلف استفاده کنیم و وجود سینک اینجا از اهمیت زیادی برخوردار است، اجزاء مختلف بلبرینگ را تا آنجا که می شود از هم جدا کرده و ابتدا با حوله های کاغذی گریس ها را پاک می کنیم وقتی حجم قابل مشاهده گریس پاک شد، سراغ ادامه تمیز کاری می رویم در این مراحل از وسایل مناسب استفاده می کنیم که باعث آسیب به بلبرینگ نشود.
استفاده از حلال ها یکی از روش های تمیز کردن بلبرینگ ها از گریس است حتی قرار دادن آنها برای مدتی در آب گرمو صابون نیز می تواند کاربرد داشته باشد.
استفاده از مسواک نرم برای تمیز کردن حفره ها و قسمتهای غیر قابل دسترس مفید است. پس از تمیز کردن کامل باید بلبرینگ کاملا خشک شود و اگر این اتفاق نیفتد باعث آسیب بلبرینگ می شود. پس از خشک شدن گریس کاری را شروع می کنیم که کاملا با دقت و تجربه صورت می گیرد، در عین حالی که گریس باید تمام منافذ را پر کند نباید بیش از حد استفاده شود.
بخش بزرگی از میزان تحمل بلبرینگ چرخ های خودرو نیز به نحوه گریس کاری آنها مربوط است لطفا مطلب تحمل بلبرینگ چرخ های خودرو چقدر است ؟ را مطالعه کنید. 

زمان گریس کاری بلبرینگ

در بسیاری از دستگاه ها ، لازم است که گریس را در فواصل منظم در بلبرینگ دوباره پر کنید زیرا گریس قدیمی "خشک" می شود و پایه غلیظ آن اکسید می شود. روغن گیری مجدد باید بخش جدایی ناپذیری از طراحی تجهیزات باشد در برخی از انواع بلبرینگ ها از قبل ویژگی روانکاری مجدد فراهم شده است. طراحان خوب مسیرهای قابل دسترسی برای ورود گریس در دستگاه فراهم می کنند. اگر گریس قدیمی جلوی راه را بگیرد، فشار دادن گریس جدید به سمت بلبرینگ بسیار خوب است. به مراتب بهتر است که گریس جدیدی در مرکز بلبرینگ وارد کنید و اجازه دهید گریس قدیمی از هر طرف خارج شود. اگر در بلبرینگ انتخاب شده این امکان وجود نداشته باشد، لازم است که گریس به یک طرف بلبرینگ زده شود در حالی که طرف دیگر جایی را برای خارج شدن گریس قدیمی فراهم می کند. در برخی از دستگاه ها یک دریچه تصفیه ایجاد شده است یا اینکه گریس قدیمی از زیر لبه های مهر و موم ها خارج می شود. برخی از انواع تجهیزات بکار رفته در صنایعی که دارای ذرات ساینده در هوا هستند از گریس روان کننده به عنوان یک فیلتر برای به دام انداختن این ذرات استفاده می کنند.
گریس کاری مجدد و منظم این بلبرینگ ها و محفظه های آنها ، گریس آلوده را از محفظه های بلبرینگ پاکسازی می کند. لازم به یادآوری است که روغن کاری مجدد حتی باید زمانی انجام شود که گریس موجود در بلبرینگ هنوز خوب است.
فواصل زمانی گریس کاری مجدد، که همیشه مقدار مناسبی گریس را برای بلبرینگ ها فراهم می کند، همیشه با دقت قابل پیش بینی نیست. ما می دانیم که یک فاصله مناسب عمدتا تابعی از دما، تعداد ساعات کار در روز و اندازه و سرعت بلبرینگ است. بعضی تجهیزات هر روز ، بعضی هفته ای یک بار ، بعضی هر دو هفته و بعضی دیگر هر ماه یکبار ، نیاز به گریس کاری مجدد دارند. در دستگاه هایی از این قبیل ، اغلب شستن کامل بلبرینگ ها در هر سال ، گریس کاری آنها و ادامه کار با برنامه روغن کاری مجدد، بسیار مفید است. به کاربران توصیه می شود نه تنها وضعیت گریس قدیمی را بررسی کنند، بلکه نمونه ها را به آزمایشگاهی که در تجزیه و تحلیل روان کننده های استفاده شده تخصص دارد، ارسال کنند.
به دست آوردن توصیه های روغن کاری نباید کار سختی باشد زیرا تولید کنندگان و توزیع کنندگان روان کننده بی شماری وجود دارند که باید دانش و مشخصات لازم برای کمک حرفه ای را داشته باشند. تجربه آموخته شده با محصولات آنها در تجهیزات مشابه و / یا شرایط عملیاتی مشابه اغلب بهترین دلیل برای انتخاب مارک ، نوع روان کننده برای یاتاقان ها در یک قطعه است.
ما در مرکز فروش بلبرینگ سعی کرده ایم مهمترین مشخصات روان کننده را برای بلبرینگ های خود تعریف کنیم تا آنها عمر طولانی در اختیار دارندگان و بهره برداران تجهیزاتی که در آن نصب شده اند فراهم کنند. اگر شما مشتریان عزیز بلبرینگ های ما در مورد روان کننده و گریس مناسب برای تجهیزات خود سوال یا نگرانی دارید ، لطفا با بخش فروش بلبرینگ یا یکی از نمایندگان حوزه ما تماس بگیرید. این سیاست ما به عنوان یک مرکز معتبر فروش بلبرینگ است که ما یک روان کننده یا گریس خاص یا حتی یک شرکت تولید کننده را توصیه نمی کنیم، در واقع ما مناسب ترین گریس را برای بلبرینگ خریداری شده توسط شما توصیه می کنیم.

معصومه خاکزاد

امتیاز شما به این مطلب
امتیاز 5 از 2 رای
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما